Ha teljes mértékben általunk összeválogatott alkatrészekből építünk gépet, akkor le kell mondanunk a kész konfiguráció vásárlásakor érkező előnyökkel, mint például az, hogy helyettünk rakják össze és tesztelik a PC-t. A PC összerakás saját kezűleg tehát több munkába és időbe fog telni, azonban sok esetben jóval kifizetődőbb.
Sokan azért állítanak össze teljesen saját gépet, mert így maguk választják meg, hogy pontosan milyen alkatrészek kerülnek a gépbe. Ha költséghatékony gamer PC-t vagy személyre szabott workstation-t építünk, akkor ez szokott a logikus döntés lenni. A PC összerakás azonban igényel egy kis tapasztalatot, hiszen tudni kell, hogy a tápegységen mit hova kössünk, az alkatrészeket milyen sorrendben szereljük be.
Manapság már nem csak az alkatrészek összeválogatására léteznek online tervezői programok, hanem magára az összeszerelésre is. Vannak olyan weboldalak, melyeken vizuális anyagok támogatnak minket abban, hogy az alkatrészeket miképp kell egy adott házba beszerelni. Bizonyára sokan ismernek olyan eseteket, amikor egy ismerős megvette a szuper videókártyát, aztán nem fért be a házba.
Ez sajnos az a problémalehetőség, mellyel a PC összerakás során számolni kell. Minden esetben érdemes ellenőrizni, hogy az összeválogatott alkatrészek kompatibilisek egymással, és a házba is beférnek. Az online programok ebben is segítenek. Egy jól megtervezett és összerakott PC nagyobb értékű lehet számunkra, mint egy kész konfiguráció, ehhez azonban kell egy kis tapasztalat és egy jó elképzelés!